Černobyl 1986

 
 

Pokračování likvidace havárie elektrárny Černobyl 1986

     Elektrárna Černobyl v obrazech, fotky, videa

 
 

Nejříve bylo v Černobylu nutné uhasit hořící černobylský reaktor a nějakým způsobem jej zapečetit tak, aby bylo možné dostat se blíž a provést další práce,  neboť stále hoří při teplotě více než 3000° C 1250 t vysoce radioaktivního magmatu, který  vypouští desítky litrů radioaktivních plynů a prachu.

Celá Evropa je nyní vydána na nemilost meteorologické situaci, která byla v té době velmi nepříznivá. Tři dny po černobylské havárii se americké a evropské špionážní družice zaměřily na území SSSR a objevují trosky ukrajinské elektrárny. Kouř stoupající z reaktoru je v terminálním zobrazení jasně viditelný, a je jasno : Katastrofa se udála na území SSSR.

28. 04 1986 večer dostávají Švédové oficiální zprávu od vedoucího ruské komise pro atomovou energii s. Petrovsjana, že na Ukrajině došlo k jaderné havárii Atomové elektrárny V.I. Lenina v Černobylu. Zároveň s tím oznámili Rusové tuto skutečnost celému světu. Trvalo více než 32 h, než se získaly co nejpřesnější informace o tragédii, a po tuto dobu byli obyvatelé Pripjati a Černobylu vystaveni smrtícím dávkám radiace. Teprve poté bylo rozhodnuto o evakuaci a uzavření celého místa  černobylské havárie.

   
     
     
     
     
 

Evakuace obyvatelstva po černobylské havárii roku 1986

     
 

Obyvatelé měst Černobyl a Pripjať dostanou 32 h po katastrofě dvě hodiny na to, aby si sbalili nejnutnější věci a vyšli před domy - bylo jim řečeno, že odjíždějí pouze na 3 dny. 1100 autobusů typu Ikarus odváží 50 000 lidí během 3,5 hodiny.

Obyvatelé Černobylu a Pripjati byli vystaveni natolik vysokým dávkám radiace, že u většiny z nich došlo ke změnám v genetickém kódu a změnám ve složení krve. Druhý tajemník kyjevského krajského výboru KSSS V. Malomuž vydává příkaz k evakuaci nejvíce postižených obyvatel do Kyjeva, odkud měli být přepraveni do Moskvy. Z celostátního štábu civilní obrany v Moskvě přilétá Hrdina SSSR generálplukovník Ivanov, který poskytl své letadlo k převozu nejvíce ozářených.  Evakuace začala ve 14:00.

Někteří lidé, zejména starší ročníky, odmítali odejít z domovů, neboť nevěřili na neviditelného nepřítele a mysleli si, že se jim lže, a že důvody pro evakuaci jsou jiné.  S ohledem na záchranu života žen, dětí a mužů v produktivním věku nebyl čas jim složitou situaci vysvětlovat a vojáci je tedy zanechali na místě. Po 5ti dnech nacházeli jejich ostatky jednotky pověřené stabilizací situace. V té době byla k dispozici pouze jedna sanita.

   
     
     
     
     
 

Paradoxy evakuace obyvatel po havárii elektrárny v Černobylu

       
 
Třebaže bylo oficiálně rozhodnuto o evakuaci obyvatel až 28. 04 1986, již 27. 04 1986 ráno byly tajně evakuovány děti vysokých stranických představitelů s rodinami do prestižního pionýrského tábora Artěk. Černobylská lež se rozrůstala...

V průběhu evakuace bylo třeba připravit doklady, chorobopisy a výsledky z laboratoří. Zjistilo se, že na  dokumentech MUSÍ být razítko elektrárny - bez něj byla evakuace nemožná (!)  Razítko se nacházelo po sutinami  elektrárny a někteří právě proto neodjeli. Po příjezdu k letišti opět scéna pro bohy - nikde žádný personál. Až  po dvou hodinách otevřel opilý děda v pantoflích centrální vrata. O evakuaci nevěděl nic... Následně bylo třeba podepsat prohlášení, že vedení již neexistujícího 4. bloku elektrárny mimořádný let TU-154 zaplatí ! Po jednání vyžadovala servírka 56 kopejek za každou kávu, kterou záchranáři dostali. Let se zpozdil o dalších 78 minut. Dva lidé v průběhu papírování zemřeli. Učitelé ve  školách nevěděli o evakuaci nic. Nechali nastoupit 431 pionýrů 2,4 km od hořícího reaktoru  na plánovaný běh s názvem "Zdraví" (!) Vysílání o evakuaci proběhlo pouze 4x. Kdo neměl rádio, dověděl se o  ní až několik minut před odjezdem. Lidé odjížděli často raději sami na Sibiř ...

   
     
     
     
     
 

technologie likvidace havárie jaderné elektrárny Černobyl

       
 
 CZIN.eu   Pridat.eu  optimalizace PageRank.cz Toplink - katalog 
odkazů Katalog www stránek  Katalog web stránek Webatlas.cz
Toplist: Havárie elektrárny Černobyl  
   
   
Výměna odkazů  
Atomové hodiny a atomový čas  
Komunikační dovednosti  
Věštecké sny o katastrofách
   
   
 
   

© Interactive Investment 2010 | Prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů